Poslovil se je Aleš Malnar
Prispeval Marjan Šemrl
sreda, 23 Junij 2021 22:17

Po težki bolezni je umrl mednarodni mojster dopisnega šaha Aleš Malnar. Star je bil 56 let.

Za slovenski dopisni šah je to velikanska izguba, saj je bil Aleš v zadnjih letih stalni član najboljših slovenskih reprezentanc. Odlikoval se je po svoji borbenosti in zanesljivosti. Na pred kratkim končanem tekmovanju Slav Cup VI je igral na drugi deski in skupaj z ekipo Slovenije osvojil prvo mesto. V predtekmovanju 22. dopisne olimpijade je na 6. deski izdatno pripomogel k uvrstitvi Slovenije v finale. Lansko leto je zmagal na nemškem mednarodnem turnirju in osvojil svojo prvo normo za naslov višjega mednarodnega mojstra. V svoji bogati 17-letni karieri je med drugim  leta 2008 osvojil naslov državnega prvaka Slovenije.

Dopisni šah je  z velikim veseljem, predanostjo in odgovornostjo igral do zadnjih trenutkov, tudi ko je že vedel, da se mu življenje izteka.

V standardnem šahu je bil član ŠD Kočevje. Za svoje društvo je občasno nastopal v I. slovenski ligi - zahod.

Aleš, pogrešali te bomo. Počivaj v miru.

Zadnjič posodobljeno: četrtek, 24 Junij 2021 05:57

Spletna stran uporablja piškotke za zagotavljanje storitev. Potrdite s klikom na gumb, da se strinjate z uporabo piškotkov.